לימוד רכיבת אופניים

הנה מה שכתבה דריה, בת 8 מחיפה:

פרטים נוספים נמצאים גם בדף הפייסבוק שלי.

והנה מה שכתב נדב שצירף לי את הוידאו של ליה:
את רם פגשנו במגרש כדורסל בפאתי זכרון.
כבר מהרגע הראשון היה לנו ברור שרם לא בא ללמד את בתנו לרכב על האופניים,
היה לו ברור שהיא תצליח אם ניתן לה את ההזדמנות...

רם בא ללמד אותנו איך לתת לה את ההזדמנות, דרך הכוונה סבלנית ועשירה בניסיון, רם הראה לנו איך כן.
ידענו שכהורים יש לנו תמיד מה ללמוד, אבל מסכת חינוך מרוכזת, מרשימה ויותר מכל אפקטיבית שכזו. לא זכורה לי.
הדגש על חוותיות, תשומת הלב המתמידה להלך הרוח של הילדה. תמיד נכון להתאים את השיעור לצרכים של הרגע, הכל בכדי שבתנו תהנה ללמוד.
"אם לא נהנים מהתהליך, מפספסים את המטרה", רם מסכם.
כל העניין ערך חצי שעה, רם פונה אלי ואומר, זהו, היא כבר לא תוכל לספוג יותר. נראה לי שמספיק להיום.
אני מסתכל על הילדה והיא כבר כמעט רוכבת. לפני חצי שעה היא בקושי הצליחה לשבת על המושב.

חוזרים הבייתה, והילדה רק רוצה להתאמן, אני רק מנסה ללכת בדרכו של רם, ופעם ראשונה אני מרגיש שיש לי את הכלים.
בחלוף שבוע, בערך 4 שעות של אימונים מהנים הילדה רוכבת.

פרטים נוספים נמצאים גם בדף הפייסבוק שלי.

מירה רצתה ללמוד לרכוב על אופניים. היא הצליחה בקלות. וזה מה שכתבה:
אני בת 59 מחיפה, לאחר שנים רבות עם בוא הנכדים החלטתי שהגיע הזמן ללמוד לרכב על אופניים ,כדי שנוכל לצאת לטיולים משפחתיים. רם היה המורה האישי שלי במשך 4 שיעורים. שיטת הלימוד שלו מצוינת שכן היא מלמדת אותך לשמור על שיווי משקל ונותנת לך ביטחון ,וכך כבר בשיעור השני הצלחתי לרכב לבד ללא נפילות.לכן הנני ממליצה בחום על רם כמאמן אישי, אף פעם לא מאוחר ללמוד ולהגשים חלומות. מירה

הנה מה שכתב רונן, לאחר שלושה שיעורים:
רם, תודה לך על החוויה הנפלאה. אמנם ההיכרות ביננו הייתה של 3 שיעורים בלבד, וזה כבר מראה שהשיטה שלך מצויינת, אבל כבר בשיעור הראשון הבנתי שמצאתי מורה מצוין ומקצוען. כמו שאמרתי לך בשיעור האחרון, ברגע שהתחלתי לרכב זה היה פשוט כמו קסם. מאוסף של תרגילים שנראים לא קשורים אחד לשני, מגיעים פתאום לרכיבה עצמאית. מדהים! ולמי שקורא את ההמלצה ומתלבט האם לפנות לרם כדי ללמוד לרכב בגיל מבוגר, אז אין מה להתלבט, ההנאה בשיעורים וההצלחה מובטחים.
רונן, יקנעם


ארז כתב:
רציתי להודות לך על לימוד רכיבת אופניים היעיל והטוב.
תוך חמישה שיעורים הצלחתי ללמד אותי, אחרי שהגעתי לגיל 39 וכבר הייתי בטוח שלעולם לא אדע  לרכב.
הכל קרה כל כך מהר. היום חודשיים מאז השיעור הראשון ...כבר רכבתי 15 ק"מ ברציפות...
הרבה תודה ושבת שלום
ארז, חיפה

דניס כתבה:
אני מורה בת 48 והחלטתי השנה לנצל את הקיץ להגשמת חלום ילדות- ללמוד לרכב על אופניים. ניסיתי תקופה ארוכה ללמוד לבדי ובסיוע משפחתי אך הדבר לא עלה בידי. לפני שנואשתי החלטתי כצעד אחרון ללמוד לרכב אצל בעל מקצוע. רם הצליח, בזכות העידוד והסבלנות האין סופית שלו. רם סייע לי לרכוש ביטחון על האופניים ולהתגבר על הפחד מפני נפילה. הוא נתן לי כלים מעולים וטכניקות מקצועיות להתמודד עם כל מצב על האופניים. התוצאה - למרות שאני רוכבת מאז כל יום, לא נפלתי מעולם.
אילו לא הייתי פונה לרם הייתי כנראה מוותרת מזמן על הרעיון ולא לומדת לעולם לרכב על אופניים.
רם מורה יוצא דופן- סבלן, רגיש, מנוסה ומקצועי שהעניק לי בארבעה שיעורים בלבד, את הביטחון שהייתי זקוקה לו כדי להתגבר על החששות שלי. אני ממליצה לכל אחד, בכל גיל, ללמוד אצל רם, ולזכות לבסוף להנאה מהחוויה הנפלאה של רכיבה על אופניים.

לקביעת שיעור ליד מקום מגוריך, יש להתקשר 0584878888.
ניתן ללמוד באזורים שבין כפר סבא-רעננה-הרצליה בדרום, שרון, עמק חפר, חוף כרמל עד חיפה והקריות בצפון, במזרח - עד קרית טבעון ורמת ישי.

מאז שסיימתי את קורס מדריכי האופניים, בשנת 2005, אני מדריך בחוגי אופניים לילדים, נוער ומבוגרים. 

במהלך ההדרכה בחוגי האופניים, רכבתי עם מאות ילדים, ונחשפתי לסיבות המגוונות לנפילות, איבוד שליטה באופניים וכמובן גם פציעות. התאונות קורות בשל עצירות פתאומיות, פניות באופן לא נכון, חוסר יציבות על האופניים ובגדול, טכניקה לקויה.

במהלך השנים, תוך שימוש בתרגילים שונים שמטרתם לשפר את הטכניקה של הרוכבים, פיתחתי שיטה ללימוד רכיבה על אופניים (או הורדת גלגלי עזר), המאפשרת ללמוד לרכוב ללא נפילות. השיטה דומה לדרך שבה תינוק לומד ללכת,בהתפתחות טבעית המתאימה לכל אדם תרגילים שונים, המתאימים ליציבה שלו. השיטה מתאימה במיוחד לילדים הפוחדים לעלות ולנסות לרכוב וכן למבוגרים שלא למדו או שמנסים לחזור לרכוב לאחר הפסקה ארוכה או לאחר טראומה מנפילה.

על מנת למנוע את התקלות, הנפילות והפציעות, אנו מתמקדים במהלך לימוד הרכיבה בשיפור מיומנותו של הרוכב. שיפור זה מונע את ה"הפתעות" שהרוכב פוגש בדרכו והעלאת המיומנות תמנע תקלות במעבר המכשולים השונים, שבמידה ויפתיעו את הרוכב, הוא ייפול וייפצע.

דעתי, כדעתם של מורי לימוד רכיבת אופניים רבים, היא, כי לימוד שיטת הרכיבה במסלול הרגיל אותו עוברים רוב הילדים, אינו אופטימלי. אין זה סוד כי מדריכים ומומחים רבים טוענים שרכיבה על אופניים עם גלגלי עזר מקנה הרגלים שגויים לילד שמנסה לאחר מכן ללמוד לרכוב ללא גלגלי עזר. בדקתי ונחשפתי לכלים שונים ושיטות מגוונות ללימוד מיומנות הרכיבה ולבניית הרגלים נכונים המהווים אבני בניין מוצקות למיומנות הרכיבה.

השיטה שפיתחתי מחזקת את היכולת לשלוט על הגוף והאופניים במצבים שבהם חוסר מיומנות גורם לנפילה. כך נמנעות מרבית הנפילות בשלבי הלימוד הראשונים, והילד מתקדם במהירות ובטבעיות ומתחיל לרכוב על אופניים ללא פחדים ובשליטה טובה יותר. גם אצל מבוגרים, שיטה זו עובדת בהצלחה ולמדו בה כבר בין גיל 4 ל- 76!
השיטה מאפשרת ללמד ילדים בעלי צרכים מיוחדים, כגון חולי CP-SD במצב מתון, פיגור קל ועוד.
כמורה ללימוד רכיבת אופניים, הצלחתם של תלמידי לרכוב על אופניים, בין לאחר שיעור אחד או שניים ובין אם לאחר חמישה מביאה לי סיפוק רב. המוטו "כל אחד יכול" נכון ותקף בשיטה שבה הרוכב לומד בהדרגתיות, בדרך מותאמת ליכולות הגוף שלו, המפתח בעצמו את ההרגלים הנכונים הנדרשים לרכיבת אופניים בטוחה.

דיווש נעים ובטוח