מועדון שפיצים

חוגי אופניים לילדים נוער ומבוגרים. קבוצות רכיבה הורים וילדים. טיולי אופניים. ימי הולדת. 

מועדון שפיצים – רוכבי אופניים - רקע:
שמי רם דיבון, המייסד ואחד המדריכים במועדון שפיצים. גר בזכרון יעקב, נשוי+3. עוסק בעיקר בניהול ובאימון אישי לשינוי בחיים (קואוצ'ינג) ולאורח חיים בריא. מדריך אופניים מוסמך משנת 2005.

הילד במרכז:
הקמתי את המועדון כדי ליצור מסגרת שבה יתאפשר לילדים לצאת לטבע לפעילות גופנית מעצימה. המטרה היא ליצור סביבה בטוחה שבה, על אף המאמץ והקושי, הילד יחווה הצלחה. על כן, יעד מרכזי הוא שבחוויה של הילד יתקיימו 3 דברים:
1. רואים אותי
2. אני מצליח
3. אני משתפר
מתוך כך, המועדון מבוסס רכיבה עממית (ולא תחרותית), מקיים פעילות כל השנה כולל בחופשים ומאפשר גם רכיבת הורים וילדים.

חינוך חברתי:
אני מאמין בחינוך מתוך מתן דוגמא אישית ורכיבת האופניים היא הזדמנות ופלטפורמה מצויינת להעברת כל ערך, תוכן ומסר שרוצים להנחיל לילדים. את החוויה של הילד אני מעוניין שהוא יעבור בסביבה חברתית תומכת. כך, המוטו של המועדון המופיע על כל חולצת רוכב – קודם כל חבר ואחר כך רוכב מגלם את הערך רעות והילדים יקבלו עידוד להתנהגות חברית תומכת והתחשבות בזולת.
לא פחות חשוב ממנו בעיני, הערך אחריות אישית. בנוסף נדגיש את ערכי שמירת הסביבה, אהבת הארץ וגם ראיית הטוב בכל מצב וקושי.

ספורט:
הפעילות הגופנית הקבועה משתלבת יפה באורח חיים בריא ופעיל.
הדגש הראשון בפעילות הוא בטיחות במקום הראשון. הדגש הבא הוא ההנאה של הילדים.
נדבך משמעותי במועדון שפיצים הוא שיפור מיומנות וטכניקת רכיבה שזה תחום ההתמחות והאהבה האישית שלי. שיפור מיומנות הוא מרכיב עיקרי בשיפור הבטיחות – בכל תחום. כאשר המיומנות משתפרת, הרכיבה ומעבר הקטעים הקשים במסלול הופכים להיות קלים יותר. אז הרוכבים נהנים יותר וקל להם לראות ברכיבה פעילות קלה, כייפית ומהנה שרוצים לחזור אליה שוב ושוב.

ניווט:
העצמת הילד מובילה לצמיחה, תחושת מסוגלות וחיזוק העמידות. כאשר היא מתרחשת בקבוצה מכילה, מתחזקת גם תחושת השייכות והיכולת החברתית. השלב הבא עבור מי שיוצא לטבע הוא מסוגלות סביבתית. יכולת להתמצא ולנווט בסביבה המוכרת והבלתי מוכרת. חלק ממפגשי החוג מוקדשים ללימוד ניווטים והתמצאות בשטח.

לימוד רכיבת אופניים והורדת גלגלי עזר:
חלק ממדריכי המועדון מלמדים רכיבת אופניים בשיטה מיוחדת שבה לא מפחדים ולא נופלים מגיל 5 ועד 75.

המועדון פועל כל השנה:
במועדון קבוצות רכיבה שנפגשות מעל 45 פעמים בשנה, פעם בשבוע או יותר וגם טיולי אופניים ומחנות אימונים שחלקם בפורמט דומה לקייטנה וחלקם עם לינה. חופשים מבית ספר הם הזדמנות לשלב בהפוגה מלימודים פעילות גופנית והמשך העברת תכנים ומסרים חינוכיים במסגרת לא פורמלית. בחופשים יש טיולים, קייטנות ומחנות אימונים, לפעמים כולל לינה. הפעילויות הן בחירה ולא חובה. ההצטרפות למועדון הנה לפעילות רצופה עד חודש יולי כולל. ילדי המועדון משתתפים באירועי אופניים איזוריים וארציים שאת חלקם ניתן לראות בין האירועים האחרונים.

הורים וילדים:
המשפחה היא הגרעין ומעגל התמיכה הנוכח והחזק ביותר בהשפעה על התפתחות הילד. עם כל ילד שרוכב בשישי אחהצ, אני בשמחה מזמין הורה להצטרף (בהסתייגות: אם זה לא עוצר את הילד). זה בדרך כלל אפשרי כתלות בקבוצה, בילד ובמפגש (בקשו את ההסבר על שיבוץ לקבוצות).